Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim. 29 listopada gościem Biblioteki Głównej będzie Jakub Małecki, autor między innymi powieści "Rdza", "Dygot" oraz najnowszej - "Nikt nie idzie".

Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Początkowo zaliczany był do nurtu fantastyki - debiutował w marcu 2007 roku w magazynie „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Jego teksty ukazywały się również w "Nowej Fantastyce" oraz "Magazynie Fantastycznym". Był kilkukrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Jest również autorem przekładów z języka angielskiego.

Za obyczajową powieść "Dygot" (2015 r.) został nominowany do Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus i Poznańskiej Nagrody Literackiej oraz został laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Kolejna powieść "Ślady" była nominowana do Nagrody Literackiej "Nike" w 2017 roku.

Ogromną popularnością cieszyła się jego ostatnia książka pt. "Rdza". Spotkanie odbywa się w ramach promocji najnowszej powieści "Nikt nie idzie".

29 listopada, godz.: 17:00
Biblioteka Główna
Ul. Księdza Józefa Szafranka 7.