Nie tylko o "Zemście" z Sylwią Chutnik

W maju obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od lat oznacza także początek Tygodnia Bibliotek. W tym roku wydarzeniu patronuje hasło „Biblioteka - miejsce na czasie", a my otworzymy je razem z Sylwią Chutnik -  wyjątkową pisarką i autorką ponad 40 książek!

Sylwia Chutnik - felietonistka, autorka sztuk dramatycznych, kulturoznawczyni, feministka i promotorka literatury odwiedzi nas 7 maja o godzinie 18:00.

Niedawno ukazała się jej najnowsza książka „Dintojra”. Słowo to oznacza „zemsta”. Autorka z charakterystycznymi dla siebie empatią oraz ironią opowiada o tych, którzy nie zawsze potrafią znaleźć szczęście. Ale za to wszyscy chcą wyrównać swoje porachunki ze światem.

Z Sylwią Chutnik o jej książkach i twórczości porozmawia Małgorzata Tkacz-Janik.

Sylwia Chutnik zadebiutowała powieścią „Kieszonkowy atlas kobiet”, za którą otrzymała Paszport „Polityki”. Była trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej „Nike”. Jej proza została przetłumaczona i wydana w Niemczech, Rosji, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Chorwacji, Ameryce Północnej, Serbii i na Litwie. Jest doktorą nauk humanistycznych, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie SWPS w Warszawie.