Dotacja na nowe książki

W 2022 roku roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku otrzymała dofinansowanie na łączną kwotę 34.750 zł na zakup nowych zbiorów w ramach zadania pod nazwą „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Dofinansowanie zostało przekazane w dwóch transzach: 1.500 zł oraz 33.250 zł.

Zadanie jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ministerialny program jest kontynuacją programu z lat 2016-2020 i ma wspierać rozwój czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.