Stwórz książkę, której ilustracje magicznie ożyją

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy dzieci na wyjątkowe warsztaty z tworzenia książek metodą pop-up.

Warsztaty dla dzieci od 6. roku życia, wspólnie z Tu Czytamy poprowadzi Bogna Brewczyk, krakowska ilustratorka i projektantka graficzna, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Grafiki) oraz Jagiellońskiego Kursu Typografii.

UWAGA! PULA WOLNYCH MIEJSC ZOSTAŁA WYCZERPANA.

Ulubioną techniką wizualną Bogny Brewczyk jest papierowy, przestrzenny kolaż, a jeden z jej projektów został nominowany w konkursie Najpiękniejsza Polska Książka Roku 2021.

Bogna Brewczyk jest m.in. autorką ilustracji do książki pt. „166 ciekawostek o mózgu” (wyd. Nasza Księgarnia). Jej prace powstają z papieru, techniką collage’u i pop-up’u. Wykonuje przestrzenne elementy z papieru do dekoracji witryn i domów. Zajmuje się też kolażowymi portretami i widokami – słowem, pracuje przenosząc wyobraźnię na papier. Projektuje również opakowania, plakaty i murale. Tworzy zarówno ilustracje cyfrowe, jak i w tradycyjnej technice kolażu.

Podczas warsztatów, które odbędą się 14 maja o godz. 17:00 (Oddział dla dzieci i młodzieży w Bibliotece głównej) wspólnie przeczytamy książkę z ilustracjami typu pop-up, poznamy kilka innych przykładów takich książek, a dzieci dowiedzą się czym jest ta technika, kim jest ilustrator i jak powstają trójwymiarowe ilustracje.

Następnie Bogna Brewczyk wprowadzi dzieci w świat ilustracji z papieru, pokaże swoje prace i zachęci młodych czytelników do stworzenia własnej książki techniką pop-up.

Udział w warsztatach jest darmowy.

Zapisy przyjmujemy od 6 maja pod numerem telefonu: 32 42 23 541, wew. 3 lub osobiście w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Zgoda na wykorzystanie wizerunku