Staś i przyjaciele w Galerii Smolna

Od 8 maja w Galerii Smolna  (Filia nr 8, ul. Reymonta 69, budynek SP 34) prezentowana będzie wystawa ilustracji Marcina Skoczka pt. „Ekstra - Staś i przyjaciele”. Ekspozycja inauguruje tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 8, a dostępna będzie do 30 czerwca.

Ilustracje, które będzie można zobaczyć na wystawie w Galerii Smolna powstały do książek Tomasza Piotra Nowaczyka, poznańskiego aktora kabaretowego i  komika stand-upowego,  związanego z kabaretem Czesuaf, który z powodzeniem pisze również książki dla najmłodszych.

O autorze prac:

Marcin Skoczek - rysownik, humorysta, freelancer. Twórca pasków komiksowych, rysunków satyrycznych, plakatów komediowych oraz humorystycznych animacji. W prasie zadebiutował w 1997 roku, publikując w gazetce „Dobry humor" (wyd. Superpress). Jego prace ukazały się również m.in. w Newsweeku, Super Expressie, Gilotynie, Panoramie, tygodniku „NIE”.

Marcin Skoczek jest m.in. zdobywcą tytułu „Najgroźniejszego Rysownika Polski 2004"- pierwszej edycji konkursu na „Letnim Festiwalu Grozy" w Toruniu.

Od lat współpracuje z wydawnictwem Dodruk, tworząc ilustracje do książek „Ekstra - Staś ratuje świat", „Gupik ma szczęście" oraz „Pozdrawiam! Ściskam! Imadło" autorstwa Tomasza Piotra Nowaczyka.