"Portugalia"- wystawa malarstwa Brygidy Przybyły Brygida Franciszka Przybyła
Artystka o sobie:
Z pochodzenia Rybniczanka – pradziadek urodził się w Radziejowie a prababka w Jankowicach.
Z wykształcenia technik budowlany – Pomaturalne Technikum Budowlane w Raciborzu, ćwierć inżyniera (niecałe 2 lata Politechniki w Łodzi – studia przerwane bo urodził mi się wspaniały syn) ukończone studia ekonomiczne magisterskie w Warszawie i podyplomowe studia pedagogiczne na Uniwersytecie w Katowicach.
Tak więc niby tylko umysł ścisły a jednak?
To, że jednak w końcu zdecydowałam się na malarstwo to nie przypadek.
Zawsze lubiłam rysować i malować, ale życie wciąż układało inne scenariusze i trzeba było przejść kilka załamań oraz autentycznego połamania obu rak (oczywiście z gracją, bo na łyżwach na naszym stawie za domem), doznać takiego szoku i przerażenia aby w końcu zrozumieć swoje marzenia i w r e s z c i e je realizować.

Mam na swoim koncie do chwili obecnej:
23 wystaw indywidualnych, udział w kilku zbiorowych, prowadzenie zajęć z dziećmi w szkołach i przedszkolach w tracie ferii letnich i zimowych oraz udział w 2 projektach związanych z zajęciami plastycznymi z dziećmi seniorami.

1 czerwca - 31 sierpnia
Filia nr 4