Spotkania z książeczką Filia nr 4 zaprasza na zajęcia animacyjne dla najmłodszych.

Spotkania z książeczką to cykliczne zajęcia (drugi czwartek w miesiącu) adresowane do rodziców z dziećmi od 0 do 3 lat, pragnących wzbogacić swoją wiedzę w zakresie możliwości i potrzeb rozwojowych małego dziecka.

Każde spotkanie rozpocznie się głośnym czytaniem odpowiednio dobranej literatury dla najmłodszych czytanej przez rodziców lub bibliotekarza. Następnie w nawiązaniu do literatury odbywają się rozwijające zajęcia animacyjne z elementami biblio i arteterapii.

Naszym celem będzie uświadomienie rodzicom, jak ważną rolę w prawidłowym rozwoju emocjonalnym i intelektualnym najmłodszych odgrywa lektura i procesy związane z czytaniem.

Galeria z 12 kwietnia

Galeria z 10 maja
10 maja odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Spotkania z bajeczka dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki i ich rodziców. Dzieci wysłuchały wierszy o ślimakach Wandy Chotomskiej i Jana Brzechwy, oraz historyjki o Ślimaku, który się śpieszył. Poznały budowę ślimaków oraz wraz z rodzicami wykonały prace plastyczne: ślimaki na liściach a także z okazji zbliżającego się Dnia Matki wykonały laurki dla mam.

Kolejne spotkanie 14 czerwca o godz.: 10:30
Filia nr 4