Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz Na 6. edycję rajdu Odjazdowy Bibliotekarz w Rybniku zaprosiliśmy Czytelników i miłośników cykloturystyki we wschodnie rejony ziemi rybnickiej. Tym razem poznaliśmy dużego sąsiada naszego miasta – Żory. Trasa rajdu połączyła znane i atrakcyjne krajoznawczo obiekty żorskiej starówki pozwalając na zapoznanie się z najważniejszymi wątkami w dziejach tego niezwykłego miasta o średniowiecznym rodowodzie. Dojechaliśmy tam korzystając z sieci leśnych ścieżek rowerowych w granicach Rybnika i gminy Czerwionka-Leszczyny. Po drodze złożyliśmy wizytę w hutniczej Gichcie i rzuciliśmy okiem na malownicze stawy Palowickiego Pojezierza. Poznaliśmy osobliwości dzielnicy Kleszczówka i sfotografowliśmy się na żorskim rynku.
Przez Folwarki i Kłokocin wróciliśmy na teren Rybnika. W Kłokocinie i Boguszowicach zwiedziliśmy kilka miejsc ważnych dla historii tych dzielnic.