Wrzesień w filii nr 8

W filii nr 8 (Smolna) odbyły się lekcje biblioteczne oraz pasowanie na czytelników.

Na początku września w filii nr 8 (Smolna) odbyły się lekcje biblioteczne pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 34. Uczniowie dowiedzieli się, jak korzystać ze zbiorów bibliotecznych, jak funkcjonuje biblioteka i jak powinni się w niej zachowywać. Po krótkim wstępie, bibliotekarki przeczytały gościom książkę pt. „Elmer” Davida McKee, jednocześnie wykorzystując do inscenizacji maskotkę przedstawiającą głównego bohatera. Zajęcia zakończyły się wspólnym kolorowaniem słonia Elmera.

Z kolei 19 września w bibliotece na Smolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych SP Nr 34 w Rybniku. Na początku dzieci wysłuchały wierszyka Jana Huszcza pt. „Skarga książki” wyrecytowanego przez uczennice klasy V E. Po krótkiej rozmowie na temat tego, jak należy się zachowywać w bibliotece i obchodzić z książką, uczniowie złożyli przysięgę, a następnie zostali uroczyście pasowani na czytelników. Po pasowaniu otrzymali odznaki „Super Czytelnika”. Fundatorem odznak była Rada Dzielnicy Smolna.