Tydzień Bibliotek - Spotkanie z Agatą Tuszyńską

Agata Tuszyńska - pisarka, poetka, reportażystka i autorka m.in. biografii Isaaka Bashevisa Singera, Ireny Krzywickiej oraz Wiery Gran spotka się z czytelnikami podczas Tygodnia Bibliotek.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 8 maja o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7 w Rybniku.

W kwietniu 2023 roku, z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, ukazała się najnowsza książka Agaty Tuszyńskiej „Czarna torebka”. Pisarka jest laureatką Nagrody Polskiego PEN Clubu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie reportażu i literatury faktu. Otrzymała też medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i francuski Order Sztuki i Literatury. Jej książki przetłumaczono na kilkanaście języków.