„Tu kino” - rodzinne seanse filmowe

Szukasz filmów dla dzieci bez przemocy i nadmiernych bodźców? Chcesz pójść na pierwszy seans filmowy ze swoim dzieckiem do kameralnego kina? Jesteś fanem kin studyjnych i tą pasją chcesz zarazić swoje dziecko? Zapraszamy na cykl rodzinnych seansów filmowych „Tu kino”.

Projekcja filmów „Tu kino” to wyjątkowe bajki i filmy dla dzieci odpowiednie do ich wieku. Wybieramy filmy z Międzynarodowych Festiwali Filmowych m.in. Nowe Horyzonty – Festiwal Kino Dzieci. Nasze seanse często oparte są na literaturze dla dzieci, np. „Pettson i Findus”, „Basia”, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” czy bohaterów Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, „Madika”.

Spotykamy się raz w miesiącu, w trzeci piątek każdego miesiąca o godz. 17.00 w sali wykładowej Biblioteki Głównej w Rybniku. Seanse są darmowe, obowiązują zapisy mailowo lub telefonicznie. Pierwszy seans odbędzie się 13 stycznia o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy (tel. 697-707-676; e-mail:to@tuczytamy.pl).

W trakcie seansu zobaczymy film na podstawie motywów szwedzkiej książki „Pettson i Findus” autorstwa Svena Nordquista, wyd. Media Rodzina.