Rozgość się u nas!
Już 6 marca 2024 roku o godzinie 18.00 naszą bibliotekę odwiedzi Sylwia Zientek. Pisarka pomoże nam odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego w polskiej sztuce były wielkie artystki?”. To będzie wspaniałe popołudnie ze sztuką!
Odwiedzając muzea albo sięgając do książek poświęconych historii sztuki polskiej, można odnieść wrażenie, że poza Boznańską i Stryjeńską w naszym kraju nie było innych artystek, których dorobek zasługuje na pamięć. Okazuje się jednak, że począwszy od XVIII wieku, aktywnych polskich twórczyń było kilkaset! Dlaczego tak niewiele o nich wiemy? Na to pytanie odpowiedzi udzieli nasza gościni, która nieznane bądź zapomniane malarki i rzeźbiarki przedstawiła w książce „Tylko one. Polska sztuka bez mężczyzn”
Sylwia Zientek to autorka powieści, opowiadań oraz publikacji biograficznych. W swoich popularnych książkach „Polki na Montparnassie” i „Tylko one. Polska sztuka bez mężczyzn” przybliża czytelnikom i czytelniczkom sztukę kobiet. To także pomysłodawczyni i współtwórczyni serialu kostiumowego „Matylda”. Swoje teksty publikowała m.in. w magazynie Pismo, Wysokich Obcasach, Skarpie Warszawskiej, kwartalniku ASP Restart, Gazecie czy L’Officiel. Z zawodu jest prawniczką, a prywatnie mamą trójki dzieci, która uwielbia podróże ze sztuką w tle oraz sekretne życie muzeów.
Spotkanie z Sylwią Zientek poprowadzi Agnieszka Zientarska.
Zapraszamy do Biblioteki Głównej 6 marca o godz. 18:00.
Wstęp wolny.