Spotkanie autorskie z Marią Peszek

Przed nami wyjątkowe spotkanie autorskie z nietuzinkową  aktorką, piosenkarką, performerką i autorką książek. Maria Peszek spotka się z czytelnikami, by opowiedzieć o swej najnowszej książce  "Naku*wiam zen".

Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 13 marca o godz. 17:30 w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7 w Rybniku. Poprowadzą je Ela Janota i Paulina Rzymanek, tłumaczki i autorki podcastu o książkach juztlumacze.pl/

Podczas spotkania z rybnickimi czytelnikami i wielbicielami jej talentu scenicznego i aktorskiego, Maria Peszek opowie o swej najnowszej książce "Naku*wiam zen", będącej historią nieszablonowej relacji dwojga wybitnych artystów: Marii oraz jej ojca Jana Peszka, wybitnego aktora teatralnego i filmowego. Książka jest zarówno wywiadem rzeką prowadzonym przez artystkę, jak i rozmową ojca z córką.

Maria Peszek – wokalistka, aktorka, autorka tekstów, performerka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc wiele nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Piotrem Szulkinem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą. Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych – „miasto mania” (2005), „maria Awaria” (2008), „Jezus Maria Peszek” (2012), „Karabin” (2016), „Ave Maria” (2021). Laureatka prestiżowych nagród: Paszportu „Polityki”, Fryderyków, „Człowieka Roku” w plebiscycie Wdechy „Gazety Wyborczej” i Fenomenu „Przekroju”. Wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. W 2022 roku zagrała główną rolę kobiecą w miniserialu Netflixa „Królowa”.

(źródło: lubimyczytać.pl)