RDL: Joanna Szczepkowska

„Proszę Państwa..." - spotkanie literackie  z Joanną Szczepkowsją w ramach 51. Rybnickich Dni Literatury  odbyło się w czwartek 8 października o godz. 18:30 w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7. Wstęp jest wolny.

Podczas spotkania była możliwość kupienia książki „Bardzo krótka podróż i inne scenariusze filmowe" i otrzymania imiennej dedykacji.

Joanna Szczepkowska - aktorka teatralna i filmowa, pisarka, felietonistka, pedagog, publicystka. Zagrała ponad 100 ról teatralnych i filmowych. Prowadzi autorski Teatr Na Dole w Warszawie. W jego ramach na czas pandemii stworzyła Teatr Pudło. Wystawia w nim miniatury teatralne.

Twórczość pisarska: 1999: Miasta do wynajęcia (tomik poezji), 2000: Drugie podwórko (zbiór felietonów), 2004: Fragmenty z życia lustra (powieść), 2004: Sześć minut przed czasem (zbiór felietonów), 2005: Goła Baba (monodram), 2006: Jak wyprostować koło (zbiór felietonów), 2006: Ludzie ulicy i inne owoce miłości ( tomik poezji), 2008: Kocham Paula McCartneya (powieść), 2009: 4 czerwca (autobiografia), 2010: Piasek ze szkła (zbiór felietonów), 2010: Dzisiaj nazywam się Charles (tomik poezji), 2011: Zagrać Marię (powieść), 2012: Bardzo krótka podróż i inne scenariusze filmowe ( publicystyka literacka, eseje), 2013: Kto ty jesteś (autobiografia obejmująca okres do 4 czerwca 1989 roku), 2014: Wygrasz jak przegrasz (autobiografia obejmująca lata 1989-2014).

Autorka sztuk teatralnych wystawianych w Teatrze Na Dole, jak również poza nim:

„Goła Baba",

„Joanna Szczepkowska kontra instrument klawiszowy",

„ADHD i inne cudowne zjawiska - wykład nieprzewidywalny",

„Pelcia, czyli jak żyć by nie odnieść sukcesu"

„Sokrates".

www.joannaszczepkowska.pl

Relacja zdjęciowa (fot. L. Pierchała):