Pola i Wojtek o powstaniu - pobierz bajkę

Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej opracował II część autorskiej bajki.

„Pola i Wojtek na powstańczym szlaku” to opowiadanie dla dzieci, które nawiązuje do historii powstań śląskich. Jest to kontynuacja (część I: „Pola, Wojtek i Trzy Skrzydła”) przygód wnuków przebywających u dziadków na feriach – tym razem zimowych. Dziadek Franciszek zapoznaje dzieci z historią Górnego Śląska, w szczególności powstań, pokazując im ciekawe miejsca w regionie oraz związane z nimi postacie: Pomnik Powstańca Śląskiego (Juliusz Ligoń) w Chorzowie, powstańcze ślady w Bytomiu (Hotel Lomnitz i Wojciech Korfanty), Zabrzu (Sztolnia Królowa Luiza i Robert Oszek) i Gliwicach (powstańczy sztandar pradziadka na Zamku Piastowskim). Babcia Anna z kolei uczy wnuki powstańczych pieśni.

O oprawę graficzną historii zadbali Beniamin Czapla i Karolina Janus.

Książkę pobierz za darmo