Okrakiem przez wiek z Józefem Musiołem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Józefem Musiołem wokół jego książki „Okrakiem przez wiek. Strzępy pamięci”.

26 marca o godz. 18:00 porozmawiamy o ukochanym przez Józefa Musioła Śląsku - o dziejach jego rodziny, ale i o skomplikowanej historii tego regionu, o powstaniach śląskich i dramatycznych losach Ślązaków w czasie II wojny światowej. Autor jest przede wszystkim prawnikiem i osobą przez wiele lat aktywną w polityce. Nie ominiemy zatem i współczesnych tematów – będzie mowa o polityce, kulisach Okrągłego Stołu czy obecnej sytuacji w wymiarze sprawiedliwości.

Spotkanie poprowadzi dr Wojciech Dominiak, dyrektor Muzeum w Rybniku.

O autorze:

Józef Musioł – doktor nauk prawnych, dziennikarz, literat, sędzia Sądu Najwyższego, założyciel i przewodniczący Stowarzyszenia Sędziów Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, były wiceminister sprawiedliwości i działacz Stronnictwa Demokratycznego. W dzieciństwie jeden z najmłodszych łączników Armii Krajowej. Człowiek wielu zainteresowań, autor ponad 30 książek, w tym wielu dotyczących Śląska, niektórych tłumaczonych na języki obce, twórca teatru faktu „Sąd Młodych”. Nazywany ambasadorem Śląska w Warszawie.

Zapraszamy do Biblioteki głównej, 26 marca o godz. 18:00.

Wstęp wolny.