Łapacze snów- nowy projekt

Projekt „Łapacze snów w książeczkach poduszeczkach” uzyskał dofinansowanie z programu „UTW – Seniorzy w akcji”. W listopadzie w bibliotece w dzielnicy Paruszowiec (filia nr 4) rozpoczęto jego realizację. Autorką projektu jest Ewa Bech, która w przeszłości była uczestniczką innego projektu dotowanego przez wspomniany program, chodzi o „Książki na miarę”(także realizowany przez filię nr 4). Udane przedsięwzięcie zainspirowało panią Ewę o napisanie kolejnego wniosku, który wygrała. Dzięki temu do czerwca mieszkańcy Rybnika mają szansę brać udział w międzypokoleniowych spotkaniach.

Rybniccy seniorzy rozpoczną współpracę z młodzieżą z placówek wsparcia dziennego. Wspólnymi siłami stworzą książeczki-poduszeczki i łapacze snów, które przekażą dla pensjonariuszy rybnickiego hospicjum.

Cele projektu: współpraca międzypokoleniowa, zachęcenie seniorów do działania i korzystania z nowych technologii w komunikacji.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu:

FILIA NR 4 - PARUSZOWIEC
ul. Za torem 3 B 44-203 Rybnik

e-mail: filia4@biblioteka.rybnik.pl

Facebook filii nr 4: facebook.com/PiMBPRybnikFilia4

Dofinansowano ze środków programu „UTW-Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę.