Jak polityka urządza nasz świat?

Odpowiedzi na to pytanie poszukamy wspólnie z Bartoszem Węglarczykiem, dziennikarzem, publicystą i redaktorem naczelnym portalu onet.pl. Spotkanie odbędzie się w ramach naszego cyklu „Rozmowy międzynarodowe”.

Bartosz Węglarczyk przez ponad dwadzieścia lat był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, w której pełnił m.in. funkcję szefa działu zagranicznego. W latach 90. XX wieku był korespondentem „GW” w Moskwie i w Brukseli, a w latach 1998–2004 w Waszyngtonie. Był też zastępcą redaktora naczelnego w dzienniku „Rzeczpospolita”, a w latach 2008 - 2016 wraz z Kingą Rusin prowadził weekendowe wydania programu „Dzień Dobry TVN”. Prowadził też magazyn „Świat” na natenie TVN24 BIS. W 2016 roku został dyrektorem programowym portalu Onet.pl, a dwa lata później redaktorem naczelnym Onet.pl w Ringier Axel Springer Polska.

Spotkanie z Bartoszem Węglarczykiem

„Jak polityka urządza nasz świat?”

odbędzie się 12 marca

o godz. 18:00

w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7 w Rybniku.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Klich.

Wstęp wolny.