"Inna... ja" - wystawa malarstwa Joanny Widery

Filia nr 1 zaprasza na wystawę obrazów rybniczanki Joanny Widery.

Joanna Widera, rybniczanka z urodzenia, przez lata mieszkała w dzielnicy Ligota, w której siedzibę ma biblioteczna Filia nr 1. Przygodę z malarstwem rozpoczęła w wieku 50 lat, kiedy to odkryła swą wrażliwość i zachwyt nad przyrodą. Obecnie uczęszcza na warsztaty rysunku prowadzone przez Magdalenę Śliwińską, absolwentkę grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych i zdobywczynię nagród w konkursach malarskich, rysunkowych i filmowych. – Ta wystawa jest dla mnie ważna z dwóch powodów: urodziłam się w Rybniku i wychowałam w rybnickiej dzielnicy Ligota i mimo, że od 35 lat już tu nie mieszkam, wiele osób mnie pamięta. Nie jestem więc anonimowa i to buduje emocje. Poza tym, to moja pierwsza wystawa – mówi Joanna Widera.

Wystawa "Inna... ja" będzie dostępna od 1 września do 31 października.

Filia nr 1

ul. Zakątek 19