Historia dzielnicy dla młodzieży

Drugi wykład historyczny pt. „Zmieniający się świat, upływający czas - między hutą a wielkim światem przemian narodowych Rybnika 1914-1945” przeprowadzono dla dzieci i młodzieży z Placówki Wsparcia Dziennego Paruszowiec-Piaski. Prelekcja odbyła się 30 września w filii nr 4.

Warsztaty prowadziła koordynatorka projektu - Bogumiła Ziołko-Napieralska. Młodzież miała szansę dowiedzieć się, jaką rolę pełniła ich dzielnica podczas powstań śląskich i II wojny światowej. Uczestnicy poznali także sylwetki mieszkańców Paruszowca, którzy poświęcili życie o wolność i niepodległość. Poznali także symbole niepodległościowe, grając w grę „Znaj Znak” – grę edukacyjną IPN, która za pomocą 133 symboli opowiada historię Polski od 1918 do 1989 roku. W zajęciach wzięło udział 16 osób.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.