eKOrelacje z prof. Jadwigą Jośko-Ochojską

Inaugurujemy nowy cykl rozmów pt. „eKOrelacje”, podczas których będziemy poruszać tematy z zakresu ekologii, bioróżnorodności, środowiska, zdrowia i psychologii.

Naszym pierwszym gościem będzie prof. Jadwiga Jośko-Ochojska, lekarz chorób wewnętrznych, neurofizjolog, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz autorka m.in. książki „Więcej nadziei. O raku, nadziei i nowych szansach”.

- Przewlekły, niekontrolowany jest jak tlące się stale zarzewie pożaru – mówi prof. Jadwiga Jośko-Ochojska, której głównym tematem zainteresowań naukowych są medyczne aspekty stresu. Dlatego podczas spotkania w Bibliotece głównej pani profesor opowie o źródłach stresu, ale też o nowoczesnych metodach radzenia sobie z nim.

Spotkanie odbędzie się 26 stycznia o godz. 18:00.

Wstęp wolny.