DKK w Filii nr 2: „Normalni ludzie”

Filia nr 2 zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

W marcu porozmawiamy o książce „Normalni ludzie” Sally Rooney w tłumaczeniu Jerzego Kozłowskiego.

Wstęp jest wolny (zainteresowani w każdej chwili mogą dołączyć).

Moderatorem spotkania jest Hanna Koper.

Opis książki:

„Normalni ludzie” to jedna z najgłośniejszych powieści 2018 roku. Sally Rooney, nazywana Salingerem doby Instagrama, opowiada o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Rooney udowadnia, że o miłości nie napisano jeszcze ostatniego słowa.

Marianne i Connell żyją tuż obok siebie, choć pochodzą z dwóch różnych światów. Mieszkają w niewielkim mieście, jednym z tych, z których chce się jak najszybciej uciec. Chodzą do tej samej szkoły, ale na korytarzu mijają się bez słowa, unikają swoich spojrzeń, chociaż łączy ich więcej niż wspólne lekcje. Ukrywanie tej znajomości nie jest trudne, komplikacje zaczynają się wtedy, gdy między dwojgiem nastolatków budzi się uczucie.

Powieść "Normalni ludzie" nominowana była do Nagrody Bookera oraz otrzymała Costa Book Award w 2019 r.

Źródło: Lubimy czytać

Filia nr 2 PiMBP w Rybniku