DKK: o życiu w Pakistanie

Zapraszamy na wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie odbędzie się 21 września o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7. Członkowie klubu będą omawiać książkę Joanny Kusy „Zwyczajne pakistańskie życie”.

Opis książki:

To książka o moim życiu w Karaczi – największym mieście Pakistanu. Nie ma w niej wielkich wydarzeń, orientalnych dramatów, wstrząsających historii z kałasznikowem w roli głównej. To garść wrażeń z kilku lat, gdy ślubne błyszczące ciuchy zawisły w szafie, a henna na rękach wyblakła. Moja decyzja już nie jest tematem rozmów dla rodziny i znajomych(…) Piszę więc o codzienności: co jemy, jak się ubieramy, jak wygląda dom i jak się w nim żyje(…) Wszystko, co mnie otacza, było na początku tak dziwne, obce i różne od tego, w czym wyrosłam, że byłam pewna, że tu nie da się żyć(…) Karaczi fascynuje, przeraża, męczy. Mówi się czasem, że jest nieludzkie. Dla mnie jest przejmująco prawdziwe.

(Źródło: lubimyczytac.pl)