Bliżej ludzi, bliżej literatury, bliżej… Irlandii

Bliżej ludzi, bliżej literatury – zapraszamy na drugie w tym roku spotkanie będące częścią autorskiego cyklu, w ramach którego chcemy bliżej poznawać literaturę, jej twórczynie i twórców, tłumaczki i tłumaczy, znawczynie i znawców

W marcu przypada Dzień św. Patryka – Święto Narodowe Irlandii – dlatego też swoją uwagę skierujemy na Zieloną Wyspę. Jako temat rozmów wybrałyśmy irlandzką walkę o niepodległość w literaturze.

Powstaniec, terrorysta czy bojownik o wolność – czy nazewnictwo ma znaczenie?

Kiedy przemoc jest dozwolona?

Jak żyć w podzielonym kraju?

Na spotkanie nie trzeba się przygotowywać – zapewniamy wszelkie materiały niezbędne do dyskusji. Jedyne, na co liczymy, to Wasza obecność.

Do zobaczenia w czwartek 14 marca o godz. 18:00 w czytelni Biblioteki Głównej.

Wydarzenie poprowadzą Elżbieta Janota i Paulina Rzymanek, literaturoznawczynie i tłumaczki, autorki nagradzanego podcastu literackiego „Już tłumaczę”.