Bliżej ludzi, bliżej literatury

Bliżej ludzi, bliżej literatury – zapraszamy na kolejne spotkanie będące częścią autorskiego cyklu, w ramach którego chcemy bliżej poznawać literaturę, jej twórczynie i twórców, tłumaczki i tłumaczy, znawczynie i znawców.

We wrześniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tłumacza i to właśnie przekład literacki będzie przedmiotem naszych rozmów.

Z jakimi wyzwaniami mierzą się tłumacze i tłumaczki?

W jakim stopniu nasz odbiór tekstu zależy od przekładu?

Jak często zadajemy sobie pytanie: a kto tłumaczył?

Spotkanie organizowane jest pod patronatem Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Nie trzeba się na nie przygotowywać – zapewniamy wszelkie materiały niezbędne do dyskusji. Jedyne, na co liczymy, to Wasza obecność.

Do zobaczenia we wtorek 5 września o godz. 18:00 w czytelni Biblioteki Głównej.

Wydarzenie poprowadzą Elżbieta Janota i Paulina Rzymanek, literaturoznawczynie i tłumaczki, autorki nagradzanego podcastu literackiego „Już tłumaczę”.