„Autoportrety szaleńca” – wystawa fotografii Łukasza Grycichy

Galeria Smolna (Filia nr 8, ul. Reymonta 69, budynek SP 34) zaprasza na wystawę zdjęć Łukasza Grycichy. Fotografie z cyklu „Autoportrety szaleńca” w galerii na Smolnej będzie można oglądać od 8 stycznia do 29 lutego.

O wystawie:

,,Autoportrety szaleńca” to projekt, który pozwolił autorowi spojrzeć na samego siebie z dużym dystansem. Stanął zarówno przed, jak i za obiektywem aparatu, przyjmując równocześnie role fotografa i modela. Podkreśla, że projekt autoportretów powstawał stopniowo i pozwalał mu puścić wodze fantazji. Podczas każdej sesji zdjęciowej realizował nowe pomysły i wracał do starych, by je doskonalić. Wystawa autoportretów w obecnej formie jest odświeżoną wersją podobnego projektu, który fotograf wystawiał w galeriach dziesięć lat temu. Pierwsze próby portretowania samego siebie sięgają 2012 roku. Łukasz Grycicha co jakiś czas wraca do tematu, sięgając przy tym do swego wnętrza. Zaznacza, że prawdopodobnie nie jest to ostatnia wersja ,,Autoportetów szaleńca”, bo umysł artysty, czyli kogoś funkcjonującego na skraju rzeczywistości i fantazji rodzi ciągle nowe pomysły.

O autorze:

Łukasz Grycicha urodził się w 1982 r. w Rydułtowach, mieszka w Rybniku. Fotografią zajmuje się od prawie 20 lat, od października 2022 roku jest członkiem Fotoklubu RP i posiada tytuł artysty fotografika. Na co dzień pracuje w  fabryce. W jego twórczości fotograficznej początkowo dominowała tematyka industrialna, obecnie fotografuje głównie przyrodę. Fotografia pozwala mu spojrzeć na świat z innej perspektywy.

W latach 2003 do 2007 był członkiem Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego Niezależni, zaś od 2010 roku Rybnickiego Klubu Fotograficznego Format. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych, ma w swoim dorobku wystawy indywidualne i zbiorowe.