Zapraszamy na Noc z Andersenem!

Noc z Andersenem jest cykliczną, międzynarodową imprezą organizowaną z okazji urodzin słynnego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Wydarzenie ma wspierać czytelnictwo dziecięce, zwiększać zainteresowanie książką i biblioteką oraz aktywizować i rozwijać najmłodszych.

Rybnicka Noc z Andersenem ma już 15-letnią tradycję, a w tym roku odbędzie się w rozbudowanej i nieco zmienionej formie. Hasłem przewodnim spotkania będzie „Odbieraj bajki wszystkimi zmysłami”.

Będzie  to całodniowe wydarzenie, adresowane w godzinach dopołudniowych do uczniów klas I–III szkół podstawowych, a wieczorem do dzieci będących czytelnikami biblioteki.

Do udziału w rybnickiej odsłonie imprezy zaprosiliśmy: Bricks4kidz, Mateusza Świstaka – pisarza, opowiadacza i autora bloga basnienawarsztacie.pl oraz Tajemniczy Kuferek. Ich interdyscyplinarne warsztaty i zajęcia umożliwią dosłowne odbieranie bajek wszystkimi zmysłami.

Zapraszamy 31 marca (piątek) do Biblioteki Głównej przy ul. Szafranka 7

Zapisy od 20 marca pod numerem telefonu 32 42 23 541 wew. 3 (Oddział dla dzieci i młodzieży).

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Karta zgłoszeniowa

Harmonogram:

• 8:00 – 13:00 – szkoły podstawowe, klasy I-III (według ustalonej listy). Zapisy: tel. 32 42 23 541 wew. 3 (Oddział dla dzieci i młodzieży). BRAK WOLNYCH MIEJSC.
  • 17:30 – 22:00 – dzieci w wieku 6-11 lat, będące czytelnikami Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku (wejściówką będzie wykonana przez uczestnika kartka urodzinowa dla Andersena). Zapisy: tel. 32 42 23 541 wew. 3 (Oddział dla dzieci i młodzieży). BRAK WOLNYCH MIEJSC.

W programie:

• Baśniowa Szkoła Rysunku z Andersenem
  • „Nie tylko Andersen” - spotkanie z baśniami świata
  • Warsztaty z klockami LEGO z Bricks 4 Kidz
  • „Spotkajmy się w baśni” - warsztaty literackie z elementami zabawy
  • Tajemniczy Kuferek pełen baśni

Uwaga!

• Rodzice/ opiekunowie prawni proszeni są o osobiste dostarczenie wypełnionej karty zgłoszeniowej do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży PiMBP w Rybniku.
  • Rodzicu! Podczas zabawy Twoje dziecko nie będzie potrzebowało telefonu komórkowego.
  • Prosimy o punktualność.
  • Wszelkich informacji udziela Oddział dla Dzieci i Młodzieży pod numerem telefonu 32 42 23 541 wew. 3.

godz. 8:00 – 13:00, 17:30-22:00

Oddział dla Dzieci i Młodzieży