Tydzień Bibliotek - DKK: "Tu byłem. Tony Halik"

W ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, którego uczestnicy będą rozmawiać o książce pt. „Tu byłem. Tony Halik” Mirosława Wlekłego. Spotkanie poprowadzi Agata Kołodziejczyk.

Wstęp wolny.

Opis książki:

Był najczęściej zestrzelanym pilotem II Wojny Światowej, francuskim partyzantem, autorem pierwszego wywiadu z Fidelem Castro, laureatem Pulitzera, prywatnym pilotem Juana Perona i odkrywcą zaginionej stolicy Majów. Albo nie był żadnym z nich. Z całą pewnością wybierał się jednak na Księżyc… Fascynująca i przewrotna biografia Tony'ego Halika jest dowodem na to, że czasem prawdziwe życie jest bardziej nieprawdopodobne niż najlepsza powieść.

Większość z nas pamięta go z telewizji, kiedy w programie „Pieprz i wanilia”, tworząc razem z Elżbietą Dzikowską charakterystyczny tandem, opowiadał o swoich egzotycznych podróżach. Ale zanim urodzony w Toruniu Mieczysław Sędzimir został Tonym Halikiem przeżył kilka różnych życiorysów. Który z nich jest prawdziwy? Odpowiedź - w trakcie podróży po Francji, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Argentynie i Polsce – znalazł Mirosław Wlekły,  jeden z najlepszych polskich reporterów młodej generacji.

(Źródło: lubimyczytac.pl)

11 maja 2022 r.