To i owo na bajkowo

Zapraszamy na warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat  pod nazwą „To i owo na bajkowo”. Zajęcia będą odbywać się w każdą środę lipca i sierpnia w godz. 17:00 - 18:00 w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy.

W ramach cyklu „To i owo na bajkowo” zapraszamy na teatrzyk dla dzieci. Przedstawienie pt. „Eliksir zdrowia” to bajka promująca zdrowe odżywianie, ruch i ekologię, przedstawią ją aktorzy z Teatru Kalejdoskop w środę 11 sierpnia o godz. 17:00.

Wstęp wolny.

Eliksir zdrowia

W dalekiej krainie, w pałacu Sułtana, panuje smutek. Jedyna córka władcy ciężko choruje. Od dawna nie wstaje z łóżka. Liczni mędrcy wzruszają ramionami i pozostają bezradni – nic już nie można zrobić! Na dworze pojawia się jednak przybysz z odległego kraju – zwycięzca w wielkich zawodach, zdobywca złotego medalu. Podaje on nadwornemu kucharzowi przepis na cudowny napój. Tytułowy eliksir okazuje się zdrowym wywarem z owoców i warzyw, który w połączeniu z gimnastyką i ruchem na świeżym powietrzu, działa cuda. Księżniczka Opuncja odzyskuje zdrowie i urodę, a Sułtan obiecuje zmienić dietę wszystkich swoich poddanych.

I jak to w bajkach – wszystko kończy się ślubem.