Sąsiadki sprzed stu lat w murach biblioteki

24 września w rybnickiej bibliotece odbyły się warsztaty historyczne, a właściwie herstoryczne, bo pokazujące historię regionu z perspektywy kobiety. Warsztatom towarzyszyła niezwykła wystawa „60 na 100. Sąsiadki. Głosem kobiet o powstaniach śląskich i plebiscycie. Śląska herstroria w memach Marty Frej”. Prelekcję poprowadziła koordynatorka wystawy, specjalistka ds. dziedzictwa niematerialnego – dr Małgorzata Tkacz-Janik. Niezwykłe było także spotkanie z Grzegorzem Wolnikiem, którego ciotka Aniela Wolnik jest jedną z bohaterek wystawy.

Wystawę można było obejrzeć w rybnickiej bibliotece od 14 września do 2 października, a także w punkcie informacji turystycznej Halo!Rybnik przy ul. Sobieskiego.

Wystawa wpisuje się w realizację projektu „Bohaterowie naszych ulic” (dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”).