Relacje humanoidów – wystawa rysunków Jarosława Nietrzpiela

Galeria Smolna (Filia nr 8, ul. Reymonta 69, budynek SP 34) zaprasza na wystawę rysunków Jarosława Nietrzpiela.

Autor o wystawie:

„Szukamy uniwersalnych kodów, które w jakiś sposób opowiedzą innym o tym co czujemy, jaka jest nasza świadomość wobec jednej z najbardziej złożonych emocji jakiej doświadczamy w naszym życiu, a mianowicie relacji z innym człowiekiem. Gdybym umieścił na wystawie 79890 prac i tak nie wyczerpałbym w żadnym stopniu tego, czego dowiedziałem się żyjąc na tej uroczej planecie. Co może ludzi łączyć, a co dzielić? - pewnie każdy z nas ma coś do opowiedzenia. Uchwyciłem mały fragment i naszkicowałem kilka możliwości z tych, które mogłyby zaistnieć. Coś dajemy, coś dostajemy. Mój punkt widzenia nie jest skończony, może zacząłem ze złej strony, a może to środek wyrwany z kontekstu? Może chciałem w ten sposób oddać szacunek kobietom, które najmocniej, najczęściej i najgłębiej dbają o nasze ognisko uczuć. Szczęście, ciepło, bezpieczeństwo...bez tego jałowa ziemia ciągnęłaby się daleko, daleko poza horyzont zdarzeń.”

Jarosław Nietrzpiel urodził się w Rybniku. Od zawsze przejawiał zainteresowanie sztuką, a zwłaszcza architekturą, malarstwem, rysunkiem, muzyką, rzeźbą, fotografią, filmem, a także technologiami cyfrowymi.

Uwielbia podróżować, jeździć na motocyklu i rowerze i wspinać się po górach. Uprawia sporty walki, którym, jak sam przyznaje, zawdzięcza bardzo wiele. Interesuje się również filozofią, psychologią i literaturą.

Wystawę w Galerii Smolna można oglądać od 9 stycznia do 28 lutego.