Półka z książkami wraca na dworzec

Zapraszamy do hali dworca PKP w Rybniku (ul. Dworcowa), gdzie od 9 maja w poczekalni można skorzystać z bookcrossingowej półki bibliotecznej.

Ideą przyświecającą akcji bookscrossingowej jest wolna wymiana książek - zabierz książkę ze sobą w podróż, przeczytaj i wymień na inną.

Podobne plenerowe biblioteki działają w wielu miastach na całym świecie, a idea bookscrossingu narodziła się w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku i szybko przyjęła się również w Polsce. Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Autorem półki jest Mariusz Machulik z pracowni graficznej 10.piętro w Rybniku.