Przełomowy czas 1918-1922

Od  10 sierpnia do 20 listopada w bibliotece w dzielnicy Paruszowiec (Filia nr 4 PiMBP) można obejrzeć wystawę pt. „Przełomowy czas 1918-1922”.

Wystawa „Przełomowy czas 1918-1922” jest krótkim przedstawieniem niezwykle ciekawego i ważnego dla Górnego Śląska okresu powstań i plebiscytu. Tworzą ją przede wszystkim reprodukcje dokumentów i fotografii, dzięki którym można lepiej poznać ten okres. Jest ona elementem działań Muzeum związanych z 95. rocznicą III powstania śląskiego.

Wystawa znajduje się w holu biblioteki przy ul. Za Torem 3b (Paruszowiec, Rybnik).

Ekspozycja udostępniona dzięki uprzejmości Muzeum im. o. E. Drobnego w Rybniku.

______

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Plakat wystawy przedsatwia nazwę, termin ekspozycji jak w tekście. Także widoczny są plansze ekspozycji na którą są przedstawione muzealne zbiory z okresu dot. wystawy