Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Józefa Szafranka 7, 44-200 Rybnik
Rozmiar

Odjazdowy bibliotekarz w dolinie Bierawki - zapisy zakończone!

Już po tygodniu od uruchomienia zapisów do rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” mamy pełną listę uczestników naszej wyprawy. Zakończyliśmy tym samym przyjmowanie zgłoszeń.

Dziękujemy wszystkim za tak fantastyczny odzew – do zobaczenia na trasie!

------------------------------------------------------------------------------

Filia nr 4 PiMBP w Rybniku zaprasza na dziewiąty rajd rowerowy pod nazwą „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tym razem trasa rajdu bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książek, bibliotek i rowerów pozwoli na poznanie przyrody i zabytków doliny Bierawki.

Zbiórka:

11 czerwca, od godz. 8:30.

Start: godz. 9:00.

Miejsce:

Filia nr 4 PiMBP

ul. Za Torem 3b

Paruszowiec-Piaski, Błonia.

Rajd poprowadzi Aleksander Żukowski – przewodnik, prawdziwy turystyczny pasjonat, z zamiłowania przyrodnik, krajoznawca i regionalista działający na Górnym Śląsku. Opublikował ponad 100 artykułów o śląskiej przyrodzie i walorach turystyczno-krajoznawczych regionu rybnicko-raciborskiego. Współpracuje z miesięcznikiem „Kurier", Tygodnikiem Regionalnym „Nowiny", kwartalnikiem „Przyroda Górnego Śląska" oraz miesięcznikiem „Przyroda Polska."

Koordynatorka rajdu: Bogumiła Ziołko-Napieralska.

Trasa rajdu (pętla) wyniesie około 33 km.

Startujemy w sąsiedztwie siedziby Filii nr 4 (Paruszowiec, ul. Za Torem 3b), a przed nami: ścieżka nad Rudą – Droga Paruszowska – Sześć Dróg – Żużlówka – Stanowice Podlesie – Stanowice kościół – Kotlarnia – Czerwionka centrum – Nowy Dwór – Leszczyny Zameczek – Leszczyny stary cmentarz – Leszczyny Osiedle – Rzędówka – Kamień biblioteka – Kamień Młyny – ul. Mikołowska – Paruszowiec.

Lokalizacje dłuższych przystanków: Czerwionka, ul. Mickiewicza (osiedle famiolków), teren rekreacyjny przy Zameczku w Leszczynach, filia biblioteki w rybnickiej dzielnicy Kamień.

Zapisy ruszają 16 maja i potrwają do 10 czerwca (zapisy zakończone).

Zapisać można się:

Liczba miejsc jest ograniczona.

Regulamin Rajdu