Odjazdowy Bibliotekarz wyrusza do Rud

Filia nr 4 PiMBP w Rybniku zaprasza na dziesiąty rajd rowerowy pod nazwą „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tym razem trasa rajdu bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książek, bibliotek i rowerów powiedzie do Rud.

Zbiórka:

3 czerwca, od godz. 8:30. Start: godz. 9:00

Miejsce:

Filia nr 4 PiMBP

ul. Za Torem 3b

Paruszowiec-Piaski, Błonia.

Rajd poprowadzi Aleksander Żukowski – przewodnik, prawdziwy turystyczny pasjonat, z zamiłowania przyrodnik, krajoznawca i regionalista działający na Górnym Śląsku. Opublikował ponad 100 artykułów o śląskiej przyrodzie i walorach turystyczno-krajoznawczych regionu rybnicko-raciborskiego. Współpracuje z miesięcznikiem „Kurier", Tygodnikiem Regionalnym „Nowiny", kwartalnikiem „Przyroda Górnego Śląska" oraz miesięcznikiem „Przyroda Polska."

Koordynatorka rajdu: Bogumiła Ziołko-Napieralska.

Trasa rajdu (pętla) wyniesie około 40 km.

Startujemy w sąsiedztwie siedziby Filii nr 4 (Paruszowiec, ul. Za Torem 3b), a przed nami:  ścieżka nad staw i obok tężni - przejazd przez ul. Mikołowską (tym razem bezpiecznie całkowicie z uwagi na remont mostu i brak ruchu na tym odcinku Mikołowskiej) - ul. Nadbrzeżna do Parku Ruda - przejazd przez ul. Gliwicką obok ronda Europejskiego - ścieżką wzdłuż rzeki do Rybnickiej Kuźni - potem ul. Podmiejską do ronda Elektrowni w Orzepowicach - skręt w prawo na ul. Rudzką - szybką drogą dla rowerów do Chwałęcic - tam skręt w lewo i lokalną drogą do ścieżki obwodzącej zalew Pniowiec - w Stodołach skręt w lewo i przez pola do drogi Borowej - przez las gruntową drogą do centrum Rud. Powrót: Rudy - Podbiała - Stodoły - Grabownia - Golejów - przez las w stronę Paruszowca.

Długość szlaku ok.40 km.

Główne atrakcje:  pomnik poległych I w.ś., szpital Rogera, pałac i park, most na Rudzie, cmentarz z grobem J. Rogera.

Postój : Gminny Ośrodek Turystyki i Promocji w Rudach, ul. Szkolna 1, 47-430 Rudy

Zapisy ruszają 8 maja.

Zapisać można się:

• telefonicznie (tel.  32 422 13 20),
  • mailowo (bziolko@biblioteka.rybnik.pl)
  • osobiście w Filii nr 4 (ul. Za Torem 3b, 44-203 Rybnik)
  • Liczba miejsc jest ograniczona.

Regulamin rajdu

Regulamin przejazdu