Odjazdowy Bibliotekarz śladami powstań śląskich

Filia nr 4 PiMBP w Rybniku zaprasza na ósmy rajd rowerowy pod nazwą „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tym razem trasa rajdu bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książek, bibliotek i rowerów przebiega śladami powstań śląskich.

Odjazdowemu Bibliotekarzowi towarzyszyć będzie akcja bookcrossingowa (bezpłatna wymiana książek). Kolorem akcji jest pomarańczowy, uczestnicy proszeni są o założenie w miarę możliwości pomarańczowych koszulek.

Zbiórka:

12 czerwca, godz. 8:30, start:  godz. 9:00.

Miejsce:

Filia nr 4 PiMBP

ul. Za Torem 3b

Paruszowiec-Piaski, Błonia.

Przewodnik rajdu: Aleksander Żukowski.

Koordynatorka rajdu: Bogumiła Ziołko-Napieralska.

>>Trasa

Uwzględniono miejsca ważne dla pamięci o powstaniach śląskich: powstańcze mogiły (Boguszowice, Jankowice, Marklowice, Radlin), pomniki (Niedobczyce, Radlin), Drzewa Wolności (Chwałowice, Niewiadom). Przy okazji rowerzyści odwiedzą Studzienkę z Kalwarią.

Zapisy ruszają od 24 maja, potrwają do 10 czerwca. Formy zapisu: tel.  32 422 13 20, filia4@biblioteka.rybnik.pl.

Ilość miejsc jest ograniczona.

>>REGULAMIN RAJDU