Humorem i (u)śmiechem – wystawa karykatur Szymona Teluka

Zapraszamy na wystawę karykatur autorstwa Szymona Teluka, będących ilustracjami do książki „Humorem i (u)śmiechem” Szymona Wróbla.

Wystawa dostępna będzie

od 6 do 30 czerwca,

w Bibliotece Głównej

przy ul. Szafranka 7 w Rybniku.

„Humorem i (u)śmiechem” to prawdopodobnie najpoważniejsza książka o humorze jaka do tej pory powstała. Składają się na nią przeplatane kultowymi żartami wywiady, barwne i często zaskakujące historie niezwykłych ludzi, których w różny sposób łączy humor i (u)śmiech. Jej bohaterami są m.in. profesor Jan Miodek, Anna Dymna, Abelard Giza, Krzysztof Wielicki, Krzysztof Skiba, Jacek Fedorowicz, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, Kamil Nosel i wielu innych. Rozmowy zostały okraszone karykaturami autorstwa Szymona Teluka, które w czerwcu można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Głównej.

O autorze:

Szymon Teluk jest rysownikiem, karykaturzystą, malarzem i autorem komiksów. Od 2013 roku współpracuje z Ośrodkiem Postaw Twórczych we Wrocławiu, gdzie prowadzi pracownię Komiksu i podstaw ilustracji, w ramach której odbywają się kursy i warsztaty poświęcone tej tematyce.

Jako ilustrator i autor komiksów pracuje głównie komercyjnie na potrzeby reklamy i stron internetowych, współpracuje także z filmowcami, pisarzami i muzykami. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo. Uzupełnieniem pracy twórczej Szymona Teluka jest jego działalność dydaktyczna. Jest twórcą działającego w całym kraju projektu „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury”, który popularyzuje komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. Pracuje także w Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomicznego. Jest współtwórcą kierunków studiów: „Komiks i ilustracja z elementami concept art” oraz „Obrazowanie”.