Ferie zimowe w filii nr 10

Myśl ekologiczna dominuje podczas zajęć w bibliotece w Niedobczycach.

Na zajęciach w czasie ferii zimowych myśl przewodnią stanowi wiersz o naszej Ziemi z książki Małgorzaty Strzałkowskiej „Raj na Ziemi czyli Rady nie od parady II” – tłumaczy Henryka Mańka z filii nr 10.

16 stycznia w bibliotece w Niedobczycach odbyły się zajęcia pod nazwą „Dbamy o środowisko z Babcią i Dziadkiem”, które poświęcone były tematowi segregacji odpadów. Babcia Teresa czytała książeczkę Marcina Barana pt. „Awantura w śmietniku” i zgodnie z tekstem dzieci dzieliły śmieci na poszczególne grupy, przyporządkowując je i wrzucając do  odpowiedniego worka. W drugiej części spotkania dzieci wykonały kolorowe kartki dla swoich Babć i Dziadków.

Z kolei we wtorek, 21 stycznia, uczestnicy "wybrali się" na zakupy razem z Jurkiem i Kasią, bohaterami wiersza pt. „Lekcja” Małgorzaty Strzałkowskiej ( z „Raj na Ziemi czyli Rady nie od parady II”).

Zadanie polegało na rozpakowaniu osobno zapakowanych owoców i warzyw i przełożeniu do  koszyka na zakupy. Dzięki temu dzieci zrozumiały, że stertę jednorazowych woreczków należy zastąpić torbami wielokrotnego użytku.

Mali uczestnicy mieli szansę wykonać kartki z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka.