Ferie w Filii nr 8

Filia zaprosiła dzieci z przedszkola na zajęcia literackie i plastyczno-ruchowe.

12 lutego bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola nr 17. Podczas zajęć „Mali odkrywcy tajemnic kosmosu” dzieci poznały Układ Słoneczny, wysłuchały wiersza „Planety” B. Formy oraz przekonały się czy w kosmosie jest głośno czy cicho. Następnie uczestnicy budowali z klocków własne rakiety kosmiczne. Zajęcia zakończyła wspólna zabawa ruchowa z piłką pt. „słońce parzy”. 14 lutego na kolejnych zajęciach pt. „Mali astronauci w podróży na Księżyc” dzieci miały okazję we wspólnej zabawie poczuć się jak prawdziwi astronauci i polecieć na Księżyc. Wysłuchały wiersza pt. „Kolory planet” Agaty Dziechciarczyk, w którym czynnie uczestniczyły. Rozwiązywały zagadki dotyczące gwiazd i Księżyca. Na koniec zajęć dzieci ułożyły kosmiczne puzzle oraz z zapałem kolorowały rakiety, astronautów oraz ufoludka.

GALERIA

W drugim tygodniu ferii, 19 i 21 lutego Filię Nr 8 odwiedziło Przedszkole Nr 6 z dzielnicy Zamysłów. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach plastyczno-ruchowych, w których mogły bliżej poznać kosmos i Układ Słoneczny. Przedszkolakom został przybliżony temat lotów w kosmos i ubiór kosmonauty. Na zakończenie wszyscy uczestnicy stworzyli własne rakiety kosmiczne, którymi wspólnie polecieli na Księżyc.

GALERIA