Dzień Środowiska z Beatą Pawlikowską

Zapraszamy do udziału w fantastycznym wydarzeniu, które z okazji Dnia Środowiska przygotowaliśmy dla Was wspólnie z rybnickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji pwik-rybnik.pl. Chcemy szerzyć świadomość ekologiczną poprzez dobrą zabawę i wartościowe spotkania!

Nasze wydarzenie podzieliliśmy na trzy części.

W poniedziałek, 5 czerwca w godzinach porannych i przedpołudniowych zaplanowaliśmy ciekawe warsztaty dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Z kolei o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich na spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską. Mamy też wspaniałą niespodziankę! Od 6 do 14 czerwca będzie można wziąć udział w pierwszej mobilnej grze terenowej o wodzie „Wpław po Skarb”, w której przewidziane są nagrody ufundowane przez rybnickie Wodociągi!

Szczegółowy program Dnia Środowiska:

Poniedziałek, 5 czerwca (od godz. 9:00 do 11:00 i od godz. 11:15 do 13:15) zapraszamy grupy przedszkolaków (od 5 roku życia) i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych do udziału w czterech warsztatach, które odbędą się w  Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7.

Jakie warsztaty zaplanowaliśmy?

• Gospodarze Przystani Kajakowo-Rowerowej AKTYWNI z rybnickiej dzielnicy Stodoły przyjadą do nas z kajakiem, by opowiedzieć o turystyce kajakowej i bezpieczeństwie na wodzie, a także o znanej wielu rybniczanom akcji „Wielkie sprzątanie rzeki Rudy”.
  • Instruktorzy z rybnickiego Nadleśnictwa opowiedzą o ekosystemie, faunie i florze w rybnickich lasach, zbiornikach wodnych i rzekach.
  • Animator „Hapi Hapi” poprowadzi interaktywne gry i zabawy ekologiczne.
  • Agnieszka Blazy i Magdalena Biedrończyk z „Tu czytamy” zaproszą na zajęcia literacko-plastyczne pod hasłem „Uratuj Ziemię!”. W trakcie zajęć, za pomocą wyjątkowych ilustracji, dzieci poznają ciekawe i proste sposoby na ratowanie naszej planety. Każdy uczestnik stworzy własną pracę plastyczną. Celem zajęć będzie pobudzenie ciekawości czytelniczej i poszerzenie wiedzy na temat ekologii.

Rezerwacja miejsc na warsztaty według kolejności zgłoszeń pod adresem: ljarzynka@biblioteka.rybnik.pl, tel. 32 422 35 41, wew. 9434.

Również w poniedziałek, 5 czerwca o godz. 17:00 zapraszamy na otwarte spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską, gościem specjalnym tegorocznego Dnia Środowiska. Rozmowę z tą pisarką, dziennikarką, podróżniczką i autorką książek motywacyjnych, podróżniczych, kulinarnych i językowych poprowadzi Arkadiusz Żabka.

Przed spotkaniem i tuż po nim będzie można kupić książki i otrzymać autograf pisarki.

Wstęp na spotkanie wolny.

Na koniec niespodzianka! Od wtorku 6 czerwca do środy 14 czerwca będzie można wziąć udział w pierwszej mobilnej grze terenowej o wodzie „Wpław po Skarb”, w której przewidziane są nagrody ufundowane przez rybnickie Wodociągi.

Opis i zasady gry znajdują się tutaj

Przy organizacji wydarzenia wspiera nas program Interreg Baltic Sea Region oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku.