DKK filii nr 2: „Portret rodzinny”

Filia nr 2 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 30 września o godzinie 16:00 w filii nr 2 PiMBP przy ul. Zebrzydowickiej 30 w Rybniku. Tym razem uczestnicy będą rozmawiać o książce pt. „Portret rodzinny” Jenny Blum.

Moderatorem spotkania jest Hanna Koper.

Opis książki:

Bestseller New York Timesa; bestseller Boston Globe; zwycięska książka Ribalow Prize w 2005 roku.

Anna Schlemmer przez pięćdziesiąt lat, odmawiała rozmowy o swoim życiu w Niemczech w czasie trwania Drugiej Wojny Światowej. Jej córka, Trudy, miała zaledwie trzy lata, gdy razem z matką zostały ocalone przez amerykańskiego żołnierza, z którym zamieszkały w Minnesocie. Jedynym dowodem przeszłości jest stara fotografia: rodzinny portret Anny, jej córki i nazistowskiego porucznika z obozu koncentracyjnego Buchenwald.

Dręczona swoim pochodzeniem, Trudy – pracująca jako profesor historii niemieckiej – zaczyna grzebać w przeszłości, aż w końcu odkrywa dramatyczną i rozdzierającą serce prawdę o życiu jej matki.

Łącząc ze sobą namiętną, skazaną na klęskę miłość, realistyczną wizję życia podczas wojny i przejmujący dramat między matką a córką, „Portret rodzinny” jest głęboką eksploracją tego, co przetrwaliśmy i dowodem na ciążące na nas wstydliwe dziedzictwo.

(Źródło: lubimyczytac.pl).