DKK filii nr 2: „Gdzie śpiewają raki”

Filia nr 2 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 lipca o godzinie 16:00 w filii nr 2 PiMBP przy ul. Zebrzydowickiej 30 w Rybniku. Wstęp jest wolny. Tym razem uczestnicy będą rozmawiać o książce pt. „Gdzie śpiewają raki” Deliii Owens.

Moderatorem spotkania jest Hanna Koper.

Opis książki:

Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania — i dzieją się rzeczy niewyobrażalne.

„Gdzie śpiewają raki” to wysmakowana oda do świata przyrody, wzruszająca fabuła o dojrzewaniu i zaskakująca relacja z procesu. Owens przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury.

Źródło: lubimyczytac.pl.