DKK filii nr 2: „Droga Jana”

Filia nr 2 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 sierpnia o godzinie 16:00 w filii nr 2 PiMBP przy ul. Zebrzydowickiej 30 w Rybniku. Wstęp jest wolny. Tym razem uczestnicy będą rozmawiać o książce pt. „Droga Jana” Doroty Danielewicz.

Moderatorem spotkania jest Hanna Koper.

Opis książki:

Dziś Jan ma 26 lat, a jego mama Dorota opisuje jego drogę. Wybrukowaną niepewnością w pierwszych latach po ataku galaktosialidozy (niezwykle rzadkie schorzenie przemiany materii – 80 przypadków na świecie). Przeplataną intensywnymi fascynacjami, m.in. grzybami, żółwiami czy Titanikiem. Prostą, a jednak wyboistą. Drogę , którą – chcąc nie chcąc – podążała cała jej rodzina, włącznie z młodszym synem, Aleksandrem.

Intymna, szczera i odważna, a zarazem piękna i mądra opowieść matki o synu, który pewnego dnia niczym Oskar Matzerath z Blaszanego bębenka Gűntera Grassa podjął decyzję, że na zawsze zostanie dzieckiem. Recepta na odnalezienie szczęścia i spokoju – nie gdzieś i kiedyś, ale tu i teraz.

Źródło: lubimyczytac.pl.