Cztery zwykłe miski - zajęcia plastyczne w duchu ekologii

7 października bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży rybnickiej biblioteki przeprowadziły ekologiczne warsztaty plastyczne dla dzieci ze Stowarzyszenia 17-tka w ramach projektu „Letnia ekoteka młodego człowieka”. Inspiracją do plastycznych zabaw była książka Iwony Chmielewskiej „Cztery zwykłe miski”. Co ciekawe, książka ta została wykonana z papierów i nikomu niepotrzebnych książek, czyli makulatury. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć pracę plastyczną przy użyciu czterech wyciętych z szarego papieru misek.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.