Budżet obywatelski - zagłosujcie na wrzutnie książek!

Od 18 do 22 października rybniczanie mogą oddać głos na projekty zgłoszone do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

Wśród poddanych głosowaniu 49 projektów lokalnych, trzy dotyczą zakupu i montażu całodobowych wrzutni książek dla czytelników w:

- Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Szafranka 7 (Śródmieście),

- Filii PiMBP nr 9 przy ul. Karskiego 29B (Boguszowice Stare),

- Filii PiMBP nr 7 przy ul. 1 Maja 59 (Chwałowice).

•  Całodobowe, bezobsługowe wrzutnie książek to urządzenia, dzięki którym  czytelnicy mogą w wygodny sposób zwrócić książki nie wchodząc do budynku biblioteki.
  • To duże ułatwienie m.in. dla osób niepełnosprawnych oraz dla tych, którzy chcą zwrócić książki poza godzinami pracy biblioteki.
  • Wrzutnia jest dostępna przez całą dobę.
  • Do wrzutni można oddawać książki wypożyczone w różnych filiach rybnickiej biblioteki.

Zachęcamy Was do oddania głosu na jedną z trzech planowanych wrzutni!

Jak zagłosować?

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Rybnika, bez względu na wiek.

Każdy głosujący dysponuje dwoma głosami: jednym na projekty o znaczeniu ogólnomiejskim i jednym na projekty o znaczeniu lokalnym (dzielnicowym) - bez względu na dzielnicę zamieszkania. Nasze wrzutnie znajdziecie na liście projektów lokalnych.

Głosowanie przez internet:

- trwać będzie od 18 do 22 października 2021 roku.

- formularz jest dostępny na stronie https://oskar.rybnik.eu/glosowanie od godz. 08:00 w poniedziałek, 18 października do godz. 24:00 w piątek, 22 października.

Głosowanie poprzez oddanie głosu na karcie do głosowania i wrzucenie karty do urny:

Głosować będzie można w Punkcie Informacji Miejskiej halo!Rybnik przy ul. Jana III Sobieskiego 20:

- od poniedziałku, 18 października do czwartku, 21 października od  godz. 10:00 do 18:00

- w piątek, 22 października od 10.00 do 13.00

Dodatkowe punkty do głosowania przez internet dla mieszkańców obsługiwane przez wolontariuszy zgłoszonych przez rady dzielnic:

Dzielnica Paruszowiec-Piaski:
Filia nr 4 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Za torem 3 B