Korzystaj z tysiąca audiobooków i płyt z muzyką

Oddział Zbiorów Specjalnych usytuowany na I piętrze rybnickiej biblioteki to miejsce, gdzie fani muzyki i audiobooków poczują się bardzo dobrze. Można wypożyczać płyty analogowe, płyty CD z muzyką rozrywkową, jazzową, filmową , klasyczną i dziecięcą, koncerty muzyczne (płyty DVD), czasopisma muzyczne: Jazz Forum, Teraz Rock.

Jest to miejsce ze stanowiskami odsłuchowymi – można rozsiąść się wygodnie w dużym fotelu i posłuchać nowości lub poczytać.

Wypożyczalnia oferuje dla osób z niepełnosprawnością wzroku zbiory cyfrowe do odsłuchania przy użyciu CZYTAKA.

Oddział Zbiorów Specjalnych to raj dla fanów audiobooków. Nadążamy za nowościami wydawniczymi polskich i zagranicznych twórców. Znajdziesz u nas kryminały, fantastykę, reportaże, biografie, książki historyczne, podróżnicze, aubiobooki dla dzieci i młodzieży, także lektury szkolne.