Agata Passent – spotkanie z czytelnikami

W piątkowy wieczór, 16 października rybnicka biblioteka gościła felietonistkę, dziennikarkę, feministkę, córkę Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta – Agatę Passent.

Spotkanie prowadziła Aleksandra Klich, która rozpoczęła spotkanie pytaniem o to, jak autorka radzi sobie w pandemicznej rzeczywistości. Dziennikarka mówiła o swoim ojcu i ich świetnych relacjach, wspomniała o mężu (Wojciech Kuczok) i jego górnośląskiej naturze. Wiele można było usłyszeć o feminizmie, zaniku ironii i dowcipu, wszechogarniającej dosłowności, w której, jak wiadomo, nie ma miejsca na niuans i niedopowiedzenie. Temat Fundacji Okularnicy, Agnieszki Osieckiej, dorobku artystki i jego mądrym zarządzaniu także nie ominął spotkania.

Nie zabrakło ciekawych pytań od publiczności, m. in. o prawa autorskie do utworów Agnieszki Osieckiej, o ich różne formy wykorzystywania na rynku wydawniczym, czy nawet serialowym.

Wieczór zakończyły indywidualne rozmowy z czytelnikami, wspólne zdjęcia i podpisywanie książek.