Joanna Jagiełło – spotkanie 26 października o godz. 9:00 (Smolna, filia nr 8) oraz godz. 11:00 (Biblioteka Główna) odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło.

Joanna Jagiełło - autorka powieści dla młodzieży, dorosłych i dzieci, a także wierszy i opowiadań. Jej debiutancka powieść dla młodzieży „Kawa z kardamonem” została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Książka uzyskała też nominację do nagrody Donga oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Książka zapoczątkowała poczytną „Serię kawową”, a po niej pojawiły się inne powieści młodzieżowe, chętnie czytane i nagradzane. Za „Jak ziarnka piasku” otrzymała nagrodę polskiej sekcji IBBY „Książka roku 2018”. Jej największą pasją jest pisanie, ale w wolnym czasie również maluje, gra na gitarze i komponuje. W roku 2018 ukończyła roczny kurs „Arteterapia – Kultura przeciw Wykluczeniu”.