DKK Filii nr 2 „Księga nocnych kobiet" Marlona Jamesa. - Biblioteka Rybnik

DKK Filii nr 2 „Księga nocnych kobiet" Marlona Jamesa. 28 czerwca miłośnicy Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 2 (ul. Zebrzydowicka 30) będą dyskutować o książce „Księga nocnych kobiet" autorstwa Marlona Jamesa.

"Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia buntu wznieconego na jamajskiej plantacji przez czarne kobiety. Epicka, mroczna, poruszająca. Jedna z najlepszych współczesnych powieści o niewolnictwie i drodze do wolności.

Lilit rodzi się jako niewolnica, ale nikt nie potrafi jej zniewolić. W jej żyłach płynie „krew Kromanti, co nigdy nie zna stanu niewolnego, zmieszana z białą krwią, co zawsze zna wolność, i gna w żyłach Lilit jak pożar lasu”. Inne niewolnice dostrzegają w dziewczynie obecność ciemnych, pradawnych mocy. Patrzą w zielone oczy tej „rogatej duszy” z podziwem i przerażeniem. Widzą w Lilit sprzymierzeńca w swojej sprawie – w zaciszu pobliskiej jaskini planują bowiem rewoltę przeciwko znienawidzonemu massa, nadzorcom i batowym.
Z czasem jednak niepokorna czarna dziewczyna zaczyna stanowić zagrożenie dla pozostałych negra. Jej lojalność wobec białego massa może zaprzepaścić długie przygotowania..."
[źródło: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4407/Ksiega-nocnych-kobiet---Marlon-James]

Filia nr 2
ul. Zebrzydowicka 30