Koncert zespołu PLATEAU - TWÓRCÓW "PROJEKTU GRECHUTA"! - Biblioteka Rybnik

Koncert zespołu PLATEAU - TWÓRCÓW "PROJEKTU GRECHUTA"! Podczas trwania NOCY BIBLIOTEK 2 czerwca zapraszamy na koncert zespołu PLATEAU - TWÓRCÓW "PROJEKTU GRECHUTA"!

Słyną z fenomenalnych koncertów, których zagrali już ponad 700! Twórcy bestsellerowego albumu "Projekt Grechuta" (z odważnymi aranżacjami piosenek Mistrza), autorzy przebojów "Niebezpiecznie piękny świt", "Nic nie pachnie jak Ty" (duet z Renatą Przemyk), ale przede wszystkim - zespół który na żywo potrafi zaczarować, wzruszyć i rozbawić publiczność do łez!

Ich koncerty są unikalnym połączeniem liryki i elementów kabaretowych z dużą dawką autoironii. Mimo rzadkiej obecności zespołu w mediach... występy Plateau często są wyprzedane do ostatniego miejsca. Zespół bawi się muzyką, używając nie tylko gitar, ale także... piły do drewna, butelki czy cymbałek.

Występowali zarówno na otwarciu Przystanku Woodstock (dla pół miliona osób!) jak i w Filharmonii Narodowej, Teatrze Roma, łódzkiej Atlas Arenie i legendarnej "Piwnicy Pod Baranami". Mają na koncie 5 płyt i współpracę z takimi artystami jak: Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Wojciech Waglewski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Lech Janerka.

Tym razem wystąpią z własnymi i niepowtarzalnymi wersjami utworów Leonarda Cohena (w nowych tłumaczeniach), Marka Grechuty (którego utwory zamieścili na swojej płycie "Projekt Grechuta") oraz Marka Jackowskiego - założyciela legendarnego Maanamu, który występował z Plateau przez ostatnie 2,5 roku swojego życia.

To trzeba zobaczyć i usłyszeć na żywo!

Skład zespołu:
Michał Szulim - wokal, teksty, gitara
Karol Kowalczyk - gitary
Marcin Lizak - bas, gitara, akordeon
[źródło: materiały prasowe]

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30.
Biblioteka Główna
Ul. Szafranka 7